Category Archives: Oyuncular

Harry Potter oyuncuları ile ilgili haberleri bu kategoride bulabilirsiniz.

Ünlü Oyuncu Alan Rickman’ı Kaybettik.

Published by:

3500

Bugün aldığımız ve bizleri derin üzüntüye boğan habere göre kanser tedavisi gören İngiliz dev oyuncu Alan Rickman hayatını kaybetti. Haber, İngiliz the Guardian gazetesi tarafından verilirken, ailesi haberi doğruladı.

Ölüm haberi ile bizleri yasa boğan ünlü İngiliz aktör Alan Rickman, Severus Snape karakterine hayat vermesi ile gönüllerimizde taht kurdu ancak duayen sanatçının Harry Potter serisi dışında rol aldığı bir çok film ve başarılarla dolu bir kariyeri var.

21 Şubat 1946’da Londra’da doğan Rickman ilk çıkışını Les Liaisons Dangereuses tiyatro oyununda sergilediği Vicomte de Valmont performansıyla yapmıştır. Aktör bu performansı ile Tony Awards’a aday gösterilmiştir. Harry Potter serisinde canlandırdığı Severus Snape karakterinin dışında, Zor Ölüm’de canlandırdığı Hans Gruber, Robin Hood: Hırsızlar Prensi filminde canlandırdığı Notthingam Şerifi karakteriyle de bilinmektedir. Bu filmdeki performansı ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde BAFTA ödüllerine aday gösterilmiştir.

2013 yılı itibariyle Alan Rickman’ın bir BAFTA ödülü, bir Altın Küre ödülü, bir Emmy ödülü ve Sinema Oyuncuları Derneği’nin dağıttığı Screen Actors Guild ödülü bulunmaktadır. Sanatçı birçok başka ödüle de aday gösterilmesine rağmen 2010 yılına geldiğimizde Akademi Ödülleri’ne hiç aday gösterilmemiş en iyi aktörler arasında ismi yer alıyordu.

1965 yılına geldiğimizde ise Alan Rickman, o zamanlar 18 yaşında olan Rima Horton ile tanıştı ve ikili arasında bir ilişki başladı. 1977 yılından beri Rima Horton ile beraber yaşayan Rickman, 2012 yılında New York’ta aile içi bir törenle evlendiklerini duyurdu. Rickman ve Horton son ana kadar birlikte mutlu yaşadılar.

Harry Potter serisinde canlandırdığı Severus Snape karakteri ile zaman zaman kendisine kızdığımız zaman zaman ise içimizi ısıtan Alan Rickman’ın, Harry Potter ve Ölüm Yadigârları Bölüm II’de sergilediği veda performansı hala daha birçok sinemasever tarafından en iyi veda performansı arasında gösterilir.

Bu sahneyle hepimizi göz yaşlarına boğan ünlü aktör, bu zamansız gidişi ile yine bizleri göz yaşlarına boğmuştur. Severus Snape’e hayat verdiğin için sana minnettarız!

Emma Watson’ın Yeni Filmi, Fragmanı ve Daha Fazlası!

Published by:

colonia

Bu sene Toronto Uluslararası Film Festivali’nde boy gösterecek bir çok filmde, Harry Potter oyuncularının da oynadığı filmler yer alacak. Bunların en önemlilerinden biri de Emma Watson’ın rol alacağı Colonia filmi. Film, 1973 Şili askeri darbesinin tam ortasında sıkışıp kalan genç bir çiftin hikayesini anlatıyor.

Filmin hikayesini ve fragmanını haberimizin devamında bulabilirsiniz!

Continue reading

Daniel’ın Yeni Filmi “Imperium” Figüran Arıyor

Published by:

imperium

Haziran ayında Daniel’ın yeni projelerinden birinin Imperium filmi olduğunu öğrendik. Bu filmde Daniel, beyaz ırk yanlılarını gün yüzüne çıkarmaya çalışan gizli bir FBI ajanını canlandıracak. Harry Potter oyuncularının yeni projelerde yer alması biz hayranları hep mutlu etmiştir ancak bu sefer bizi mutlu edebilecek başka bir şey daha var ki o da filmde figüran olarak yer alma şansı! Continue reading

Daniel Dans Edecek Mi?

Published by:

dancing dan

Hepimiz Daniel Radcliffe’in Harry Potter sonrası yıllarında aktör yanıyla ön plana çıktığını biliyoruz. Ancak Dan TV’de boy gösterecek gibi duruyor. Çünkü dans ayakkabılarını alıp BBC’nin ünlü dans programı Strictly Come Dancing programında şöyle bir dönüp sahnenin tozunu attırmak istediğini itiraf etti! Continue reading