Category Archives: Pottermore

Pottermore haberlerini bu kategoride bulabilirsiniz.

Sert Büyücü ve Cadıların Okulu: Durmstrang Enstitüsü

Published by:

durmstrang

Dünya’daki on bir büyücü okuluna bu sefer tanıdık bir isimle devam ediyoruz. Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde Hogwarts’ın misafiri olan, barındırdığı büyücüler ile karanlık tarafa zaman zaman yakın olduğu hissedilen, sert cadı ve büyücülerin okulu Durmstrang Enstitüsü hakkında J.K Rowling bize bilinmeyenleri açıklıyor.

Pottermore’dan çevirdiğimiz on bir büyücü okulunun beşinci çevirisini okumak için hepinizi haberin devamına bekliyoruz!

Continue reading

Pottermore: Animagus’lar Hakkında Her Şey!

Published by:

Animagus_Thum

Kılkuyruk, Patiayak ve Çatalak! Animagus olmak konusunda bazı şeyleri biliyoruz peki her şeyi biliyor muyuz? Bu yeni Pottermore çevirimizde J.K. Rowling bizlere Animagus’lar hakkında bilmediğimiz bir çok özelliği açıklıyor!

Animagus hayvanımız olarak istediğimiz hayvanı seçebilir miyiz? Tarihteki kayıtlı ilk Animagus kimdi? Ya da Animagus olarak kayıt olmazsak başımıza neler gelebilir? Bunların bazılarının cevabını zaten biliyorsunuz, bilmedikleriniz için sizleri haberimizin devamına bekliyoruz!

(Bu arada yazımız inanılmaz kafa karıştırıcı bir soru ile sonlanıyor. Acaba?)

Continue reading

Pireneler’den Yükselen Okul: Beauxbatons!

Published by:

Beauxbatons-Thumbail

Dünyadaki on bir büyücü okuluna bu sefer Fransa – İspanya sınırını çizen Pirene Dağları’nda kurulu olan, çoğu Fransız öğrencilerden oluşan, ünlü mezunlar vermiş Beauxbatons Sihir Akademisi ile devam ediyoruz!

Pottermore’dan çevirdiğimiz on bir büyücü okulunun dördüncü çevirisini okumak için hepinizi haberin devamına bekliyoruz.

Bizleri Twitter hesabımızdan (@seherbazcom) takip etmeyi unutmayın!

Continue reading

Pottermore: Doğayı İnceleyen Okul Castelobruxo

Published by:

Castelobruxo-Thumbail

Dünya’daki on bir büyücü okulunu tanıtmaya, Brezilya’dan bizleri selamlayan Castelobruxo ile devam ediyoruz. Bitkibilim ve Büyüzooloji alanında çok başarılı öğrenciler yetiştiren Castelobruxo’nun hikayesini öğrenmek için sizleri haberimizin devamına bekliyoruz!

Bununla birlikte çevirisini yaptığımız diğer iki büyücü okulu Japon Mahoutokoro’yu buraya tıklayarak, Afrikalı Uagadou’yu ise buraya tıklayarak okuyabilirsiniz!

Continue reading

Pottermore: Uagadou – Afrika’dan Dünya’nın En Büyüğü

Published by:

Uagadou-Thumbail

Dünya’daki on bir büyücülük okulunu çevirdiğimiz serimize Afika’da bulunan ve dünyadaki en kalabalık öğrenci nüfusuna sahip olduğu açıklanan Uagadou Büyücülük Okulu ile devam ediyoruz.

Twitter’dan aldığımız mesajlar için çok teşekkür ederiz. Takipçilerimizden (@AvalonHill)’e mutlulukla söylemek isteriz ki Pottermore çevirilerinin yanı sıra, çok kısa zamanda Fantastik Canavarlar filmi ile ilgili içeriklerimizi de güncelleyeceğiz!

Her türlü istek ve öneriniz için sizleri Twitter adresimizden (@seherbazcom) dinlemeye devam ediyoruz!

Hadi şimdi Uagadou için haberimizin devamına bekliyoruz!

Continue reading

Pottermore: Mahoutokoro – Büyücülük Eğitiminde Japon Disiplini

Published by:

Mahoutokoro-Thumbail

Pottermore’da yeni yazılar eklendikçe sizler için çevirmeye devam ediyoruz. Daha çok yazı, daha çok hikaye ve içerik çevirmek istiyoruz ancak tüm bunları vakit buldukça yapabiliyoruz. Bu nedenle yazılarımızın geciktiğini yazan üyelerimizden bizleri mazur görmelerini rica ediyoruz. :)

Twitter takipçilerimizden @ahmetmertarikan ‘ın isteğini geri çevirmiyoruz ve Pottermore’da yayınlanan “Dünyadaki On Bir Büyücülük Okulu” serimize Japon büyücülük okulu Mahoutokoro ile başlıyoruz.

Rowling’in kaleminden çıkan ve bize dünyadaki diğer büyücülük okulları hakkında bilgi veren serimizi en kısa sürede tamamlamayı istiyoruz.

O halde Mahoutokoro’yu öğrenmek ve hakkındaki ilginç detayları keşfetmek için sizleri yazımızın devamına bekliyoruz.

Bizleri Twitter adresimizden (@seherbazcom) takip etmeyi unutmayınız! Sizlerden gelen önerileri ve istekleri can kulağıyla dinlemeye hazırız! :)

Continue reading

Pottermore 2016 Takvimi Şimdi Türkçe!

Published by:

Pottermore-Takvim

Pottermore bu Noel de bizleri sevindirerek 2016’da her gün bakmaya doyamayacağımız bir takvim hazırladı. Biz de Seherbaz olarak bu takvimi Türkçe’ye çevirerek sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çevirmek derken aslında bir takvimde çevrilecek fazla bir şey olmaz ama gün isimleri, ay isimleri ve doğum günleri bizim takvimimizde Türkçe olarak yer alıyor.

Yaklaşık 16 MB büyüklüğündeki yüksek çözünürlük PDF dosyamızı aşağıdaki bağlantıdan indirebilir, çıktısını alarak kendi takviminizi yapabilirsiniz! Yine de takvimi orijinal dilinde kullanmak isterseniz Pottermore üzerinden orijinal bağlantıyı da aşağıda paylaşıyoruz.

O halde bu vesileyle sizlere şimdiden mutlu ve sihir dolu bir yıl diliyoruz!

Pottermore 2016 Takvimi (Türkçe) İndirmek İçin Tıklayınız.

Pottermore 2016 Takvimi (İngilizce) İndirmek İçin Tıklayınız.

J.K. Rowling’in Kaleminden Orijinal Kırk

Published by:

featured

Harry Potter’da arkadaş bellediğimiz ya da diş bilediğimiz bir çok ismin orijinalini biliyor musunuz? Mesela Hermione Granger karakterimizin ismi bu olmasaydı ne olacaktı veya Draco Malfoy?

Bu seferki Pottermore çevirimizde J.K. Rowling kendi ağzından Harry’nin dönem arkadaşı olan kırk öğrenciyi nasıl oluşturduğunu karalama kağıtlarından yola çıkarak anlatıyor.

Okumaktan keyif alacağınızı düşündüğümüz bu çeviri için sizleri haberin devamına bekliyoruz!

Continue reading

Pottermore: Asa Bilgi Grafiği Sizlerle!

Published by:

Asalar_Featured

Harry Potter’da asalar kaç kere çekildi? Peki en çok asa hangi kitapta kullanıldı? Ya ilk kez asadan kim bahsetti? Hagrid mi? Bir daha düşünün!

Pottermore ekibi tüm kitapları üşenmeden saymış ve rakamları muhteşem bir bilgi grafiğine dökmüş. Biz de boş durmadık ve her an elinizin altında dursun diye bu güzel çalışmayı sizlere çevirdik.

Üzerinde büyük emek olduğu belli olan bu çalışma için JK. Rowling’e ve Pottermore ekibine teşekkür ederiz! Sizleri de görseli incelemek üzere haberin devamına bekleriz!

Continue reading

Sihir Bakanları’nın Tam Listesi ve Biyografileri, Yeni Pottermore Çevirisi!

Published by:

Sihir Bakanları

Güncellenen Pottermore’dan sizler için çeviri yapmaya devam ediyoruz. “Writing by JK Rowling” bölümünde yayınlanan seçme bir maddeyi daha sizlerle buluşturuyoruz: Rowling’in kaleminden gelmiş geçmiş tüm Sihir Bakanları!

İlk kadın Sihir Bakanı kimdi? Peki ilk Muggle doğumlu olan Bakan? Ya da Lord Voldemort’un yükselişiyle ilk karşılaşan bakanı biliyor musunuz? Peki Voldemort Harry’e saldırdığında kim görevdeydi?

Okumaktan aşırı zevk alacağınıza emin olduğumuz yeni çeviri için sizleri haberin devamına bekliyoruz!

Continue reading