Category Archives: Fantastik Canavarlar

Fantastik Canavarlar üçlemesi ile ilgili haberleri bu kategoride bulabilirsiniz.

Film Afişi ve Yeni Kareler! FC #1

Published by:

logo_featured

Fantastik Canavarlar’dan yeni kareler ve yeni haberler geldikçe sizlere duyurmaya devam ediyoruz. Filmin çıkışına henüz zaman var ve film çıkana dek bir çok haber, afiş, fotoğraf, video elimize geçeceği kesin. Bu güncellemeleri takip edebilmek için artık başlığımızın sonuna güncelleme numarası ekleyeceğiz. FC #1 ile başladığımız bu numaralandırma ile FC # ekini gördüğünüz her haberimiz size Fantastik Canavarlar dünyasından bir haber getirecek.

Bunu anlattıktan sonra gelelim son güncellemeye.

Fantastik Canavarlar filmimizin beklenen afişi yılın son günlerinde yayınlandı. Afişte kahramanımız Newt Scamander’ı Amerikan Büyücü Konseyi binasında görüyoruz. Bir afiş bile film hakkında bizi yeniden heyecanlandırdı!

Diğer kareler ise Empire ve Entertainment Weekly dergileri aracılığı ile elimize ulaşmış bulunuyor. Empire’ın edindiği resimde Newt Scamander’ı görürken; Entertainment Weekly’nin edindiği resimde filmin kahramanlarından Jacob, Tina ve Newt’i görüyoruz.

Bu haberimizle birlikte Fantastik Canavarlar duyuru fragmanını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Hazırladığımız altyazılı fragmanı Youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Altyazı’yı görüntülemek için Youtube oynatıcı üzerinden altyazı ikonuna tıklamayı unutmayınız!

Altyazılı fragmanı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Gelişmelerle yeniden birlikte olmak üzere!

Fantastik Canavarlar Fragmanının Ayrıntılı İncelemesi!

Published by:

Fantastik Canavarlar filminden duyuru fragmanı dün geldi ve sizler için sıcağı sıcağına Türkçe altyazılı olarak yayınladık. Şimdi kalp atışlarınız normale döndüyse (bize biraz zaman gerekti) MuggleNet yardımı ile fragmana detaylıca bakarak neler öğrendiğimizi görelim.

0--Lumos

Öncelikle fragmanın “- Lumos Maxima” repliği ile başlaması sizleri de ağlatmadı mı!? Burada J.K. Rowling ve filmde imzası bulunan herkes bizlere büyücülük dünyasındaki maceramızın bitmediğini ve hiçbir zaman bitmeyeceğini açıklamıyor da ne yapıyor? Çok teşekkür ederiz, gerçekten çok teşekkür ederiz!

2--Tina

Fragmanda gördüğümüz ilk kare Newt Scamander’ın ileride eşi olacak Porpentina (Tina) Goldstein’ın (Katherine Waterston tarafından canlandırılıyor) büyük bir salonun ortasında durduğu. Yerdeki işaretlerden, oturma düzeninden ve daha önceden bildiğimiz Büyüceşura’daki ortama benzemesinden dolayı bu salonun MACUSA’daki (Amerikan Büyücü Konseyi) bir salon olduğunu söyleyebiliriz. Zaten fragman Tina’nın, bir önceki gün yaşanan olayı MACUSA’ya anlatması ile başlıyor. Peki olayı neden Newt Scamander değil de Tina anlatıyor? Acaba MACUSA’da çalıştığından dolayı mı olayı anlatması için o çağrılıyor diye düşünüyoruz.

3--Carmen

Bu karede ise Carmen Ejogo’yu ilk kez görüyoruz. Görünen o ki Ejogo, Amerikan Büyücü Konseyi MACUSA’nın başkanı olacak. Arkasında duran amblem ise Amerikan Büyücü Konseyi’nin amblemi olsa gerek. Amblemdeki kartal figüründen yola çıkarak Amerika’nın büyücü olmayan hükümetinin (No-Maj) amblemlerinden izler taşıdığını da söyleyebiliriz. Böylece Tina’nın olayı kime rapor ettiğini de görmüş oluyoruz.

4--Woolworth

Ardından Amerikan Büyücü Konseyi’nin yer aldığı Woolworth Binası’na dışarıdan bir bakış atıyoruz. Film 1920’lerde geçtiği için herkesin o şekilde giyinmiş olduğunu görebiliyoruz. Dönem dizisi gibi bir Fantastik Canavarlar filmi izleyecek olmak bizi oldukça heyecanlandırıyor.

5--Case

Burada ise bahsi geçen çantayı görüyoruz ancak nerede olduğumuz ve çantayı kimin taşıdığı hakkında sadece tahmin yürütebiliyoruz. Belki de çantayı Tina taşıyor ve fragmanın başında olayı anlattığı salona doğru yürüyor?

6--Farrell

İşte Amerikalı yazar Graves’i canlandıracak Colin Farrell’i ilk görüşümüz! Duvarı yıkılmış bir binanın içinden bize bakan Farrell, muhtemelen Scamander’ın çantasından kaçan canavarlar tarafından yıkılmış bir binada duruyor. Acaba hangi canavar tarafından yapıldı?

7--Newt

Sonunda filmimizin ana kahramanı Eddie Redmayne tarafından canlandırılan Newt Scamander’ı görüyoruz! Odada oturmuş çantayı açıyor ve birden canavarların bağrışmalarını duyuyoruz. Bu canavarların tümünün kaçmamış olduğu anlamına mı geliyor acaba? Peki kaç tanesi kaçtı? Çantayı kim açtı da kaçmalarına sebep oldu? Filmin açıklanan resmi konusuna göre Muggle Jacob’un canavarların salıverilmesiyle bir ilgisi var. Bir çok soru cevaplanmayı bekliyor! Bu arada çıkarımımız şu ki sihirli yaratık bilimci olmak pek para kazandıran bir şey değil sanırız. Bunu hem Newt’in oturduğu odadan hem de elbiselerinin biraz eski püskü olduğundan çıkarıyoruz.

8--Jacob

Filmin son karesinde ise Newt Scamander büyü yaparken arkasında duran Jacob’u görüyoruz. Ortalık yerde büyü yapmak konusunda pek de dikkatli olmadığını mı görüyoruz ne? Biz bu sahneyi izlerken arkadan bir ses ise “- Bay Scamander!” diye bağırıyor. Sesin kime ait olduğunu bilmiyoruz. Ancak belki de filmde yer alacağı söylenen, cadıları ve büyücüleri bularak yok etmek isteyen “Second Salemers” topluluğundan olan Mary Lou’ya ait olabilir. Çünkü fragman filmin konusunda yer alan bu gruba hiç yer vermemiş olurdu aksi taktirde.

Evet, fragmanı izlediğimizde aylardır konuştuğumuz filmin artık gerçekten var olduğunu bir kez daha idrak ettik ve çok heyecanlandık. Kasım 2016 tarihini iple çekeceğimiz kesin, o zamana kadar yaşanacak gelişmeler için bizimle kalın!

Fantastik Canavarlar’dan İlk Fragman Geldi!

Published by:

FB-Fragman-Thumb

Uzun zamandır beklediğimiz Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? üçlemesinin ilk filminin duyuru fragmanı sonunda bizlerle!

Henüz çok çok az şey göstermiş olsalar da hemen fragmanı Türkçe’ye çevirdik ve altyazılı olarak beğeninize sunuyoruz.

İzlemek için buraya tıklayınız!

Film hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz! Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter’dan takip etmeyi unutmayın!

Fantastik Canavarlar’dan Yeni İpuçları!

Published by:

fantastik

Geçtiğimiz haftalar Fantastik Canavarlar açısından oldukça sessiz geçti. Ancak tabii ufaktan bilgiler de sızmıyor değildi. Bizler de gelişmeleri şöyle bir toparlayalım istedik.

IMDb sayfasına iki yeni oyuncu daha eklendi. Andrew Parker, bardaki gangster olarak sunulurken, Adam Chamberlain ise mağaza çalışanı olarak listelendi. Tamam biliyoruz, çok da önemli bir haber değil.

Bunun dışında set kimileri için zor geçiyora benziyor. Filmimizin ana karakteri Newt Scamander’ı oynayan Eddie Redmayne’in gerçek yılanlarla başa çıkması gerekiyor çünkü. Wall Street Journal’a verdiği demeçte Redmayne: “Canlı hayvanlar da var. Don Fogler (Newt Scamander’ın büyücü olmayan arkadaşını canlandırıyor) ve ben geçen gün hayli büyük boyuttaki yılanlarla başa çıkmak zorunda kaldık.” dedi.

Şimdilik yeni gelişmeler bunlar millet, çok dişe dokunur bir bilgi sunamasak da yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Dumbledore Fantastik Canavarlar’da Mı?

Published by:

ew

Entertainment Weekly’nin Fantastik Canavarlar filmini yakın takibe aldığı son sayısı günlerdir biz hayranların gündemini meşgul ediyor. Hakkı var zira filmin setinden ilk fotoğrafları da bu sayede edindik ve heyecanımız katbekat arttı.

Filmin daha önce tanımadığımız yüzler etrafında döneceğini biliyoruz ama tanıdık bir iki isim nedeniyle heyecanlanmak için de yeterli sayıda sebebimiz var o da şu ki dergide geçen bir satırda “Fantastik Canavarlar’daki bir diyalogda daha önce duyduğunuzu düşündüğümüz Dumbledore adında bir adamın ismi de geçiyor” bilgisinin bizimle paylaşılması!

Dumbledore’un 1881 yılında doğduğunu göz önünde bulundurursak filmin geçtiği 1926 yılında 45 yaş civarında olmalı. Belki ilk macerada yer almayacak ancak filmde Newt Scamander’ın hangi macerasında ne şekilde geçeceğini ve rolü kimin canlandıracağını şimdiden merak ediyoruz!

Fantastik Canavarlar’dan İlk Kareler Geldi!

Published by:

fantastic-beasts-05

Gün geçmiyor ki Fantastik Canavarlar üçlemesinin ilk filminden yeni bir haber düşmesin!

Daha dün Fantastik Canavarlar’ın resmi logosu yayınlandı diye duyurmuşken şimdi de setten ilk fotoğraflar geldi. İtiraf etmeliyiz ki Harry Potter’ın her yeni filmi öncesinde tattığımız o tanıdık duyguyu yine içimizde hissettik. Yepyeni bir maceradan ilk kareleri yayınlamak inanılmaz heyecanlı!

Entertainment Weekly’nin yayınladığı ilk karelerde Newt Scamander’ı canlandıracak Redmayne ile rol arkadaşları Katherine Waterston, Alison Sudol ve Dan Fogler görünüyor.

Bu arada EW’nin yazdığına göre film Hogwarts’a benzer bir Amerikan büyücülük okulunda geçecek ve bu okul da Sihir Bakanlığı’na benzer Amerikan Büyücü Konseyi’ne bağlı olacak ki ilk fotoğrafta Newt Scamander’ın bu konseyin binasında olabileceği düşünülüyor.

Fantastik Canavarlar Logosu Görücüye Çıktı!

Published by:

logo_featured

Pottermore bugün bizi bir sürpriz ile karşıladı ve “Nefesinizi tutun millet, Fantastik Canavarlar’ın resmi logosu geldi” dedi.

Logonun yaratılış süreci ile ilgili konuşan Warner Bros. tasarım ekibi, “Harry Potter serisinin logolarında bir akılda kalıcılık olduğunu, örneğin yara izi şeklindeki P harfini gördüğümüzde hemen aklımızda Harry Potter’ın canlandığını; aynı etkiyi Fantastik Canavarlar serisinde de yakalamak istediklerini” söyledi.

Logoda yer alan ve bir fantastik canavar olduğu izlenimi yaratan S harfi sorulduğunda tasarımcılar film hakkında ser verip sır vermiyorlar ancak filmde yer alacak bir fantastik canavar olabileceğini söylüyorlar.

Bu arada Pottermore’da logonun 10 farklı dil için hazırlanmış tasarımları mevcut ancak şu ana kadarki diller arasında Türkçe bulunmuyor. İlerleyen haftalarda çok daha fazla dil için tasarımların bizlerle olacağı da duyurulmuş durumda.

Logonun yüksek çözünürlüklü halini görmek isterseniz haberimizin devamına bekliyoruz!

 

Continue reading