Daily Archives: 11/01/2015

J.K. Rowling’in Kaleminden Orijinal Kırk

Published by:

featured

Harry Potter’da arkadaş bellediğimiz ya da diş bilediğimiz bir çok ismin orijinalini biliyor musunuz? Mesela Hermione Granger karakterimizin ismi bu olmasaydı ne olacaktı veya Draco Malfoy?

Bu seferki Pottermore çevirimizde J.K. Rowling kendi ağzından Harry’nin dönem arkadaşı olan kırk öğrenciyi nasıl oluşturduğunu karalama kağıtlarından yola çıkarak anlatıyor.

Okumaktan keyif alacağınızı düşündüğümüz bu çeviri için sizleri haberin devamına bekliyoruz!

Continue reading

Tüm Seri Yeni Kapaklarıyla Raflarda!

Published by:

yeni_kapak_featured

Yapı Kredi Yayınları, Harry Potter kitaplarını yeni kapak tasarımlarıyla birlikte yayınladı ve pırıl pırıl baskılar raflardaki yerlerini aldı! Yeni baskıda eski baskıdaki beyaz sayfadan farklı şekilde sarı-bej karışımı bir sayfa tercih edilmiş. Biraz daha sarı saman kağıtlara benziyor diyebiliriz. YKY duyuruyu Twitter hesabı üzerinden şu şekilde yaptı;

Ancak rafta bir eksik gözümüze çarptı hemen! Serinin 4. kitabı Harry Potter ve Ateş Kadehi’nin eski baskısı duruyorken, yeni baskısı ise yoktu! Kitabın tükendiğini düşündük ancak öğrendik ki bu kitap hiç gelmemiş. Şimdi YKY’nin yayınladığı kapak resimlerine bakıyoruz da 4. kitap orada da yok.

Harry Potter ve Ateş Kadehi’nin neden yeni tasarımda çıkmadığını YKY’ye soruyoruz, bir yanıt alırsak size duyuracağız.

Biz Harry Potter hayranlarını oldukça mutlu edecek ve koleksiyonumuza yepyeni bir set katacak bu gelişmeyle Yapı Kredi Yayınları da “Muziplik Yeniden Başlıyor!” diyor!