Karşınızda: Yepyeni Pottermore !

Harry Potter serisi son bulduktan sonra büyü dünyası ile bağlarımızın kopmamasını sağlayan, bize yeni hikayeler ve yeni içerikler getiren, dopdolu içeriğiyle bir nebze de olsa Harry Potter hasretimizi söndüren site Pottermore yepyeni yüzü ile karşımızda!

Yeni sitenin tanıtımı için de çok güzel bir soru&cevap yazısı hazırlanmış. Her sayfasında JK Rowling’in hayal gücünü bulacağımız yepyeni site ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi haberimizin devamında bulabilirsiniz. Gerçekten göz atmanızda fayda var!

 

Anlatacak o kadar çok şey var ki.

Bu yeni janjanlı site de neyin nesi? Eskisine ne oldu? Sahi, Ginny Weasley’in Patronus’u neydi? Üçbüyücü Turnuvası’nın ilk aşamasında Harry hangi Ejderha ile dövüşmüştü? “Lanetli Çocuk” da kim? Bu tiyatro oyununun hikayenin öncesini anlatmadığından emin misiniz? Eddie Redmayne nasıl biri? Pottermore ekibi şatoda mı çalışıyor?

Evet bir sürü sorunuz var. Benim de bir sürü cevabım.

Şimdi anlaşma şu: Siz bu alnında yara izi olan büyücüyü ve onun yaşadığı dünyayı sevmeye devam edeceksiniz, ben de size içeriden bir sürü bilgi vereceğim. Fantastik Canavarlar setinden edindiğim bilgiler, Lanetli Çocuk oyununun sahne arkası izlenimleri, JK Rowling’in kaleminden çıkan yeni yazılar…

Ama önce bir kaç cevap bulalım.

Bu janjanlı site de neyin nesi?

Büyücülük dünyasının dijital kalbidir, olan budur.

JK Rowling’in kaleminden çıkan yeni yazıları, kitabı ilk okuduğunuzda hissettiğiniz anıları, Newt Scamander hakkında dedikoduları burada bulacak, Lanetli Çocuğun kimliğini tahmin etmeye çalışacak, hikayelere yeniden ve yeniden aşık olacaksınız.

Size sited kaybolmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yeterince vakit geçirirseniz sitenin bir çok sürprizlerle dolu olduğunu göreceksiniz. Biraz vakit geçirin, siteyi gezin, ve yarın tekrar gelin. Sonra tekrar ve tekrar. Çünkü siteyi sürekli güncelliyoruz!

Eskisi nereye gitti?

Hımm, internet sitesi cennetine? Bina kupasını tuttuk, İksir sınıfını erteledik, ve orijinal Pottermore.com’u kapattık. Merlin’in sakalı buna ne gerek vardı? Şöyle ki hikayeler, filmler, oyunlar, kitaplar, karakterler, hikayenin öncesine ait ayrıntılar gibi sizinle paylaşacak bir sürü içeriğimiz vardı. Ayrıca söylentiye göre kendi Patronus’unuzu da keşfedebiliyormuşsunuz.

Peki Seçmen Şapka bizi binalarımıza yerleştirmeyecek mi? Kendi Patronus’umuzu nasıl keşfedeceğiz?

Sorduğunuz iyi oldu. Merak etmeyin binalarınıza yerleştirilecek ve hangi binaya ait olduğunuzu öğrenmeye devam edeceksiniz. Çok yakında kendi Patronus’unuzu da keşfediyor olacaksınız. Bir gözünüz sitenin “Haberler” bölümünde olsun. Çünkü sürekli güncellenen bir internet sitesinde eklenen her yeniliği bu bölümde duyuruyor olacağız. Ayrıca bize site hakkında neler düşündüğünüzü söylemeyi unutmayın.

Peki bu “Lanetli Çocuk” da kim?

Haha, iyi deneme. Sıradaki soru…

Tiyatro oyununun hikayenin öncesini anlatmadığına emin misiniz?

Çok eminiz. Baya eminiz. Kesin.

Eddie Redmayne nasıl biri?

Bunu araştırırım eğer çok ısrarcıysanız.

Üçbüyücü Turnuvası’ndaki ejderhaya gelecek olursak?

Hatırlamak için buraya tıklamanızı tavsiye derim. (Ne demek rica ederiz.)

Pottermore ekibi şatoda mı çalışıyor?

Hayır. Ama bunu öneri kutusuna atacağım.

Lafı uzatmadan, Pottermore’un yeni haline hoş geldiniz. Bu siteyi size ulaştırmak için gerçekten çok çalıştık ve umarız ki seversiniz.

Bu arada unutmadan Ginny Weasley’in Patronus’una gelirsek;

 

Ee ne duruyorsunuz? Pottermore’un yeni yüzü hakkında neler düşünüyorsunuz altta bizimle yorumlarınızı paylaşın!