Fantastik Canavarlar Fragmanının Ayrıntılı İncelemesi!

Fantastik Canavarlar filminden duyuru fragmanı dün geldi ve sizler için sıcağı sıcağına Türkçe altyazılı olarak yayınladık. Şimdi kalp atışlarınız normale döndüyse (bize biraz zaman gerekti) MuggleNet yardımı ile fragmana detaylıca bakarak neler öğrendiğimizi görelim.

0--Lumos

Öncelikle fragmanın “- Lumos Maxima” repliği ile başlaması sizleri de ağlatmadı mı!? Burada J.K. Rowling ve filmde imzası bulunan herkes bizlere büyücülük dünyasındaki maceramızın bitmediğini ve hiçbir zaman bitmeyeceğini açıklamıyor da ne yapıyor? Çok teşekkür ederiz, gerçekten çok teşekkür ederiz!

2--Tina

Fragmanda gördüğümüz ilk kare Newt Scamander’ın ileride eşi olacak Porpentina (Tina) Goldstein’ın (Katherine Waterston tarafından canlandırılıyor) büyük bir salonun ortasında durduğu. Yerdeki işaretlerden, oturma düzeninden ve daha önceden bildiğimiz Büyüceşura’daki ortama benzemesinden dolayı bu salonun MACUSA’daki (Amerikan Büyücü Konseyi) bir salon olduğunu söyleyebiliriz. Zaten fragman Tina’nın, bir önceki gün yaşanan olayı MACUSA’ya anlatması ile başlıyor. Peki olayı neden Newt Scamander değil de Tina anlatıyor? Acaba MACUSA’da çalıştığından dolayı mı olayı anlatması için o çağrılıyor diye düşünüyoruz.

3--Carmen

Bu karede ise Carmen Ejogo’yu ilk kez görüyoruz. Görünen o ki Ejogo, Amerikan Büyücü Konseyi MACUSA’nın başkanı olacak. Arkasında duran amblem ise Amerikan Büyücü Konseyi’nin amblemi olsa gerek. Amblemdeki kartal figüründen yola çıkarak Amerika’nın büyücü olmayan hükümetinin (No-Maj) amblemlerinden izler taşıdığını da söyleyebiliriz. Böylece Tina’nın olayı kime rapor ettiğini de görmüş oluyoruz.

4--Woolworth

Ardından Amerikan Büyücü Konseyi’nin yer aldığı Woolworth Binası’na dışarıdan bir bakış atıyoruz. Film 1920’lerde geçtiği için herkesin o şekilde giyinmiş olduğunu görebiliyoruz. Dönem dizisi gibi bir Fantastik Canavarlar filmi izleyecek olmak bizi oldukça heyecanlandırıyor.

5--Case

Burada ise bahsi geçen çantayı görüyoruz ancak nerede olduğumuz ve çantayı kimin taşıdığı hakkında sadece tahmin yürütebiliyoruz. Belki de çantayı Tina taşıyor ve fragmanın başında olayı anlattığı salona doğru yürüyor?

6--Farrell

İşte Amerikalı yazar Graves’i canlandıracak Colin Farrell’i ilk görüşümüz! Duvarı yıkılmış bir binanın içinden bize bakan Farrell, muhtemelen Scamander’ın çantasından kaçan canavarlar tarafından yıkılmış bir binada duruyor. Acaba hangi canavar tarafından yapıldı?

7--Newt

Sonunda filmimizin ana kahramanı Eddie Redmayne tarafından canlandırılan Newt Scamander’ı görüyoruz! Odada oturmuş çantayı açıyor ve birden canavarların bağrışmalarını duyuyoruz. Bu canavarların tümünün kaçmamış olduğu anlamına mı geliyor acaba? Peki kaç tanesi kaçtı? Çantayı kim açtı da kaçmalarına sebep oldu? Filmin açıklanan resmi konusuna göre Muggle Jacob’un canavarların salıverilmesiyle bir ilgisi var. Bir çok soru cevaplanmayı bekliyor! Bu arada çıkarımımız şu ki sihirli yaratık bilimci olmak pek para kazandıran bir şey değil sanırız. Bunu hem Newt’in oturduğu odadan hem de elbiselerinin biraz eski püskü olduğundan çıkarıyoruz.

8--Jacob

Filmin son karesinde ise Newt Scamander büyü yaparken arkasında duran Jacob’u görüyoruz. Ortalık yerde büyü yapmak konusunda pek de dikkatli olmadığını mı görüyoruz ne? Biz bu sahneyi izlerken arkadan bir ses ise “- Bay Scamander!” diye bağırıyor. Sesin kime ait olduğunu bilmiyoruz. Ancak belki de filmde yer alacağı söylenen, cadıları ve büyücüleri bularak yok etmek isteyen “Second Salemers” topluluğundan olan Mary Lou’ya ait olabilir. Çünkü fragman filmin konusunda yer alan bu gruba hiç yer vermemiş olurdu aksi taktirde.

Evet, fragmanı izlediğimizde aylardır konuştuğumuz filmin artık gerçekten var olduğunu bir kez daha idrak ettik ve çok heyecanlandık. Kasım 2016 tarihini iple çekeceğimiz kesin, o zamana kadar yaşanacak gelişmeler için bizimle kalın!