Mahoutokoro

Wizarding-School-Map-Mahoutokoro

Mahoutokoro

Bu köklü Japon cadılık ve büyücülük okulu, dünya çapındaki on bir büyük cadılık ve büyücülük okulu arasındaki en az öğrenci nüfusuna sahip okuldur. Öğrencilerini yedi yaşındayken kayıt altına alır (aslında 11 yaşına gelene kadar okula başlamazlar.) Sabahçı öğrenciler her gün okul bittiğinde dev fırtına kuşlarının sırtında evlerine dağılırlar. Şatafatlı ve muhteşem Mahoutokoro’nun yerleşkesi, sıkı sıkı dizilmiş yeşimtaşı dokusuyla, Minami Iwo Jima adasındaki ıssız volkanın (en azından Mugglelar öyle düşünüyor) en tepesine kurulmuştur.

Öğrenciler okula başladıklarında büyülü bir cübbe giyerler ve bu cübbe onlar okulda ilerledikçe boy atar ve değişir. Şöyle ki ilk okula geldiklerinde soluk pembe olan cübbeleri, her dersten en yüksek başarıyı sergilerlerse altın rengiyle sonlanır. Eğer cübbenin rengi beyaz ise, bu bildiğimiz adıyla onların Kara büyüye bulaştığını, Japon büyücülük yasalarına ihanet ettiklerini veya Uluslararası Gizlilik Statüsü’nü kırdıklarını gösterir. Beyaza dönmek gerçekten büyük bir kabahat ve utanç verici bir olaydır. Okuldan derhal uzaklaştırmayı ve Japon Sihir Bakanlığı tarafından yargılanmayı gerektirir.

Mahoutokoro’nun şanı sadece akademik başarılarından ileri gelmez, okul aynı zamanda Quidditch’te de oldukça başarılıdır. Bu arada anlatıla gelen efsaneye göre Quidditch, asırlar önce oldukça uygun olmayan süpürgelerle dünyayı dolaşan gözü pek bir grup Hogwarts öğrencisinin yönlerini şaşırmaları ile Japonlar’a merhaba demiştir. Gezegenlerin hareketlerini gözlemleyen bir grup Mahoutokorolu tarafından kurtarılan Hogwartslılar, oyunun kurallarını öğretecek kadar uzun bir süre onların misafiri oldu, uzun süre pişmanlık duyulacak bir hareket. Son Şampiyonlar Ligi şampiyonu (Toyohashi Tengu) da dahil Japon Quidditch oyuncularının her biri hünerlerini çok zorlu antrenmanlarına borçludurlar. Bazen fırtınalı denizde çalıştıkları ve sadece Bludgerlardan kaçmak için değil aynı zamanda komşu adadaki havaalanından havalanan Muggle uçaklarından da kaçmak için gözlerini dört açtıkları bilinir.

Kaynak: Pottermore

Çeviri: Seherbaz.com